Paryski styl polityka

Pocztówka z Paryża.

kuchnia francuska , pocztówka z Paryża
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.


Jeżeli jestes w Paryżu, to koniecznie musisz wysłac rodzinie i znajomym pocztowkę. I to taką tradycyjną, papierową. Nic prostszego wystarczy przykleic znaczek i wrzucic ją do skrzynki.  Tę łatwo wypatrzec, dzięki żołtemu kolorowi, ktory symbolizuje francuską pocztę. Jedyna trudnosc, jaka moze się pojawic, gdy będziesz stał przed skrzynką to: „w jakie okienko wrzucic Twoją kartke z Paryża”. Tak by jeszcze przed Tobą (przed Twoim powrotem do domu z zagranicznych włajaży) dotarla do adresata. 


Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste. Wystarczy wrzucic ją w okienko z podpisem „Etranger”  czyli zagranica. Drugie okienko jest przeznaczona na korespondencję wysyłaną w obrębie okręgu paryskiego: samego Paryża (kod pocztowy 75 ) i przylegających do niego przedmiesci o kodach pocztowych 77, 78, 94, 92, 95. 

I problem z głowy.

 

 

 

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.