Paryski styl

Rowerem po Paryżu

rowerem po Paryżu
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Coraz więcej Paryżan daje się skusic na proekologiczny srodek transportu jakim jest … rower.

Wystraczy wykupic abonament, by moc w dowolnym miejscu ze specjalnego stanowiska wynając rower na krotszy czy dłuższy spacer. Informacje o tej usłudze znajdziecie na stronie Velib Paris (po francusku, lub mozecie zmienic ikonkę na angielski).

Takich stacji z rowerami czekającymi na chetnych jest coraz więcej. Coraz więcej podparyskich miejscowosci przyłącza się też do tego programu. Np moje zdjęcie zostało zrobione w przyklejonej do Paryża Neuilly-sur-Seine przed Jardin d’Acclimatation.

Co wiecej pojawiają się też  (i to w coraz większej liczbie) specjalne trasy dla rowerow. Choc Paryż to jeszcze nie Amsteradam, to kto wie może wkrotce? 

 

 

 

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.