Sekwana Uncategorized

Most Zakochanych, czyli jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Paryżu.

PARYZ ROMANTYCZNIE
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Pont des Arts – Most Sztuk Pieknych w Paryżu.

Ten bardzo malowniczo polożony most (w samym sercu historycznego Paryża) został postawiony w roku 1803. Był to pierwszy metalowy most w Paryżu. Niestety kilkakrotnie został uszkodzony przez barki. Dlatego też ostatecznie zamknięto go dla użytku publicznego w roku 1970.

Obecny most jest rekonstrukcją historycznego mostu Pont des Arts, pochodzącą z roku 1984. Różni się on od swojego pierwowzoru tym, że opiera się na 7 łukach, a nie na 9-ciu.

Most ten jest miejscem spotkań artystów i zakochanych par, opiewanym w piosenkach przez Georgesa Brassensa. Mamy z niego wspaniały widok na Sekwanę, Luwr, Instytut Francuski i słynny Pont-Neuf.  W 2008 r pojawił się na nim zwyczaj wieszania kłódek wiecznej miłości. Obyczaj ten rozszerzył się również na Pont de l’Archeveché.
Widok na most Pont Neuf.

PS Obecnie kłódki wiecznej miłości zdjęto z Mostu Pont des Arts, gdyż jego balustrada groziła zawaleniem. Te zdjęcia są już w pewnym sensie bardzo pamiątkowe. Ale znowu pojawiają się na nim nowe kłódki…

Pozdrawiam serdecznie

Beata

MOST ZAKOCHANYCH pont des arts kłódki
BALUSTRADA MOSTU PONT DES ARTS.
MOST ZAKOCHANYCH pont des arts kłódki
WIDOK NA INSTYTUT FRANCUSKI Z MOSTU PONT DES ARTS. Z PRZECIWNEJ STRONY MAMY WIDOK NA LUWR.
PONT NEUF
WIDOK NA PONT NEUF Z MOSTU PONT DES ARTS.

MOST ZAKOCHANYCH pont des arts kłódki

ŻYCIE ARTYSTYCZNE WRZE.

 

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

(2) Komentarze

  1. […] Pont des Arts czyli Most Sztuk Pięknych. Ten, na którym dzisiaj wiesza się kłódki wiecznej miłosci, również nazywany Mostem Zakochanych.  […]

  2. Cezary Kamiński says:

    Ten most znajduje się dokładnie w miejscu, w którym od średniowiecza przerzucony był przez Sekwanę łańcuch łączący Luwr z zamkiem Nesle (ten od „skandalu w Wieży Nesle”), siedzibą królowej Joanny Burgundzkiej. Łańcuch umożliwiał komunikację barkami i łódkami między dwoma brzegami rzeki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.