NAUKA FRANCUSKIEGO

Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU

Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój...
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój…

W sposób nie zawsze najbardziej poprawny politycznie, momentami nawet dość dosadny, ale przez to wybrzmiewający bardziej przekonująco, a więc i skuteczniej.

Laisse-moi tranquille.

Zostaw mnie w spokoju.
Daj mi święty spokój!

Laisse-moi seule.

Zostaw mnie samą

Lâche -moi.

Zostaw mnie. Odwal się.

lâcher – puścić

Fiche-moi la paix!

Zostaw mnie w spokoju!

Fous-moi la paix!

Zostaw mnie w spokoju!

Casse – toi.

Spadaj. Wynocha.

od czasownika:

casser – łamać, rozbijać

Tire-toi.

Spadaj. Wynoś się.

od czasownika:

tirer – ciągnąć

Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój... Jak powiedzieć po francusku: ZOSTAW MNIE W SPOKOJU, daj mi święty spokój...

 


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.