Najwazniejsze zabytki ZABYTKI

Wieża Montparnasse. La Tour Montparnasse.

montparnasse paris
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

 
 

 

  montparnasse paris

Czy wiecie jaki budynek jako jedyny pozostałby niewzruszony (oczywiście w teorii), gdyby Paryż niespodziewanie nawiedziło trzęsienie ziemii?

 
Byłby to najwyższy budynek w całym Paryżu, czyli Wieża Montparnasse. Choć zaraz Was uspokoję: W Paryżu trzęsień ziemii nie ma (no chyba, że polityczne).
 
Sama wieża Montparnasse jest rozpoznawalna z daleka, dzięki charakterystycznej sylwetce (szklanej fasadzie wspartej na smuklej betonowej konstrukcji). Udało się pomieścić w niej az 25 wind. Stanowi ona najwyższy budynek w Paryżu: 210 m wysokości.
 
Co więcej została ona wybudowana według ścisłych norm przeciwsejsmicznych (według koncepcji japońskich specjalistow). Wieża jest wsparta na dryfujących po wodzie palach, schodzących na głębokość 70 m pod powierzchnię ziemi.
 
Ma to zagwarantować jej bezpieczeństwo w razie trzęsienia ziemi lub innego kataklizmu. Góruje nad Paryżem juz od ponad 40-stu lat. Prace nad jej konstrukcją zakończono w 1971r.  W jej wnętrzu mieszczą się liczne biura, w których pracuje 500 osób.
 

Zwiedzanie Wieży Montparnasse.

 
Jak tam dojechać? Można metrem, wysiadając na stacji Montparnasse-Bienvenue. A już na miejscu można wjechać na taras znajdujący się na 57-ym piętrze, z którego rozciąga się widok na panoramę Paryża.

 

Rue de Rennes, czyli podobno najpiękniejsza z ulic Paryża.

 
Przed Wieżą Montparnasse znajduje się rue de Rennes, która cieszy się reputacją najpiękniejszej z paryskich ulic. Nie mylić z bulwarami, bo tych dużo piękniejszych Paryż ma całe mnóstwo. To zasluga barona Hausmanna. Oczywiście gusta nie podlegają dyskusji. Choć osobiście nie widzę w niej nic nadzwyczajnego. Miłego zwiedzania.
 
Pozdrawiam serdecznie
 
Beata

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.