Najwazniejsze zabytki Paryski styl

Romantyczny wypad do Paryża we dwoje?

PARYZ ROMANTYCZNIE
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

 
Planujecie wyskoczyć do Paryża na romatyczny weekend we dwoje? Pragniecie, by Wasz pobyt okazał się wyjątkowy, by pozostawił niezatarte wspomnienie (i to na dlugie lata)? Jak najlepiej wykorzystać czas krótkiego weekendu na zwiedzanie tego przepięknego miasta? Przecież w Paryżu aż roi się od miejsc przepełnionych romantyzmem. Które jeżeli wierzyć przewodnikom, trzeba zaliczyć. Jak wybrać te najważniejsze?

Paryż romantyczne miejsca

Niestety na zobaczenie wszystkiego może zabraknąć Wam czasu. Byle tylko pogoda dopisała. (Choć w Paryżu niestety często pada.) Nawet zwyczajne szwędanie się po historycznych dzielnicach tego miasta ma wiele uroku. Wystarczy wysiąść gdzieś w okolicach Saint-Michel i ruszyć przed siebie. A natkniecie się na wiele ciekawych i urokliwych miejsc, o których piszą wszystkie przewodniki.

 

Oto kilka punktów, które warto włączyć do programu romatnycznego weekendu we dwoje:

 • Wizyta na wieży Eiffla. Z nieodłącznym rzuceniem okiem ze szczytu tej zasłużonej damy na panoramę Paryża.

Paryż Wieża Eiffla, paryż romantyczne miejsca

 
 • Przechadzka w okolicach katedry Notre Dame, a dalej wzdłuż brzegów Sekwany, dosłownie ”oblepionych”  skrzyniami bukinistów, zahaczając o slynny Most Zakochanych (Pont des Arts) i sąsiedni również słynny (jeżeli nie słynniejszy) Pont Neuf
PARYZ ROMANTYCZNIE, paryż romantyczne miejsca
Widok na Pont Neuf z Pont des Arts. Il n’y a plus de cadenas des amoureux sur le Pont des Arts. Nie ma jużódek wiecznej miłości na paryskim Moście Sztuk Pieknych. Tzn nie było ich przez jakis czas, teraz wróciły na nowo.

 

KATEDRA NOTRE DAME PARIS, paryż romantyczne miejsca
 
 • Dalej Bulwarem Saint Michel do Ogrodu Luskemburskiego.
Paryż Ogrody Luskemburskie, paryż romantyczne miejsca
Wspominki, memories…
 
 •  Jeżeli jesteście miłośnikami przyrody, to na pewno godne polecenia są Orgrody Tuileries. Wystarczy od Katedry Notre-Dame skierować się w stronę Luwru, a za nim już macie te przepiękne ogrody, które otaczały niestniejący dziś pałac Tuileries. Jeżeli pójdziecie dalej, dotrzecie do Placu Zgody, z którego widać osławiony
 • Kościół św Magdaleny

 • Romatnyczny spacer po artystycznym Montrmarcie i wspięcie się po urokliwych schodkach do samego Sacré-Coeur. Które chyba najbardziej oczarowuje właśnie o zmierzchu.
 • Przejażdżka statkiem po Sekwanie, byle tylko pogoda dopisała.
 • Romantyczna kolacyjka we dwoje, w którejś z urokliwych kafejek na Rue Mouffetard.
 
Na pewno będzie czym wypełnić romatyczną eskapadę do Paryża. Raczej czy na wszystko, co zaplanujecie starczy Wam czasu?

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Zapraszam Was na

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

(4) Komentarze

 1. […] teraz wyobraźcie sobie romantyczny wypad we dwoje do Paryża. Urokliwy pensjonacik. Mały pokoik na piętrze z widokiem na paryskie dachy. A w nim płatki róży […]

 2. Idealna inspiracja dla wszystkich zakochanych na 14 lutego <3 Bardzo miło się czytało, przez co wspomnienia z pobytu w Paryżu wróciły 🙂 Wieża Eiffla o zachodzie słońca może być naprawdę przemiłym wspomnieniem dla wszytskich odwiedzających. Moim numerem jeden z Paryża jest okolica bazyliki Sacré-Cœur. Świetne miejsce na uroczy wieczór 🙂 Wszystkiego najlepszego w Walentynki 🙂

 3. Paryż jest wspaniały, byłam dwukrotnie i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę 🙂

 4. Bardzo mnie to dziwi, że nadal nie byłam w Paryżu 😀 czas to zmienić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.