FRANCUSKI Uncategorized

Baroudeur, czyli po francusku odkrywca, miłośnik przygód.

podróżnik, obieżyświat po francusku
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

podróżnik, obieżyświat po francusku

W każdym dziecku jest coś z nienasyconego przygód i poznania nowego, nowych horyzontów – odkrywcy, miłośnika przygód. Oto mój mały odkrywca i miłośnik przygód. I tu….

Francuzi mają na to takie słowo o arabskich korzeniach, czyli baroudeur.

Kim jest – Baroudeur?

Baroudeur – podróżnik, obieżyświat

Ogorzała na słońcu cera, busola w ręku, czyli po prostu niepoprawny i niewyhamowalny miłośnik przygód. To określenie wywodzi się z początku XX wieku i …. pochodzi języka arabskiego, gdzie słowo baroud oznaczało – proch armatni – poudre à canon.

Z czasem wojska francuskie stacjonujące w Algierii zasymilowany to słowo. Tak, że stało się ono częścią ich żargonu. W ten sposób baroudeur oznaczało żołnierzy, którzy uczestniczyli w rozlicznych kampaniach wojskowych, zaprawionych w bojach, znający smak prochu.

Les baroudeurs to byli ci żołnierze, których los, czy kariera wojskowa rzuciły na różne frony, uczestnicdzyli w różnych kampaniach…

Docelowo słowo barouder – przeszło do języka potocznego i dzisiaj używa się go w znaczeniu – odkrywca, eksplorator.


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.