Neuilly-sur-Seine, czyli kto rządzi Paryżem.

Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Paryż, co warto zobaczyć w pobliżu ….

NEUIILLY SUR SEINE

Neuilly nad Sekwaną to miasteczko  bezpośrednio przylegające do Paryża. Znane jest  przede wszystkim z tego, że właśnie tu swoją karierę polityczną jako mer zaczynał Nicolas Sarkozy prezydent Francji (2007-2012).

Ale mieszka tam wiele znanych osobistości np Liliane Bettencourt (spadkobierczyni tworcy l’Oreal), Mark Levy (pisarz). Jest to jedna z najdroższych lokalizacji we Francji. Mieszka tu wielu naprawde zamożnych ludzi.

Mieszkał tutaj również Johnny Hallyday, zanim z powodów podatkowych przeprowadził się do Szwajcarii. Zreszta eksodus podatkowy do Szwajcarii jest dość popularny we Francji, dotyczy np wielu znanych tenisitów. Ale to tak na marginesie. Johnny rownież brał  ślub ze swoją obecną zoną  wNeuilly-sur-Seine, udzielony  przez samego Nicolas Sarkozego (ówczesnego mera i dobrego znajomego piosenkarza).

Urodziła się tutaj Marine Le Pen (córka Jean-Marie Le Pen założyciela Frontu Narodowego – ekstremalnej partii parwicowej.

Mieszka tutaj liczna diaspora żydowska.  

Jest malowniczo położone nad Sekwaną, w pobliżu Lasku Bulonskiego. Dużo jest tu przestrzeni zielonych, parków, skwerów dla dzieci. A jednocześnie bliskość dielnicy biznesowej la Defence oferuje mieszkancom liczne możliwości znalezienia pracy. Chyba stąd ma się najlepszy widok na la Defence (ze stacji metra Le pont de Neuilly linia 1).

Marché de Noël de Neuilly sur Seine
Najważniejsze, że Gwiazdorowi dopisuje humor.

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version