Uncategorized ZABYTKI

Bezduszna dzielnica z betonu i szkła, czyli podparyska La Défense

wycieczka do paryża
Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

Le Défense.

Dla jednych La Défense jest niczym więcej jak chłodną dzielnicą biznesową położoną tuż za Neuilly-sur-Seine na osi Pól ELizejskich i Łuku Triumfalnego. Która stała się urzeczywistnieniem wizji miasta przyszłości francuskiego architekta-urbanisty Le Corbusiera. 

Na początu była bezpardonowo krytykowana. Potem tak zrosła się z Paryżem podobnie , jak Wieża Eiffla. Tak, że jest dzisiaj nieodłączną cześcią paryskiego krajobrazu. 

Dzisiaj La Défense jest bezcennym zagłębiem zatrudnienia dla Paryżan i mieszkańców przemieść. Cyfry mówią same za siebie. Pracuje tu 170 000 osób, czyli 4% wszystkich zatrudnionych w całym Ile-de-France (okręgu paryskim). Mieści się tu 2500 przedsiębiorstw i aż 1500 centrali dużych firm. Co oznacza, że La Défence jest największą dzielnicą biznesową w Europie. 

Dla ciekawostki kilka cyfr: 

  • Swoją siedzibę ma tu 14 z 20 największych francuskich firm
  • 15 z 50 największych przedsiębiorstw światowych. 
  • Czy warto znaleźć czas dla jej odwiedzenia musicie zdecydować sami. Ale może pomocne będzie dla Was tych kilka zdjęć zrobionych z pobliskiego Neuilly-sur-Seine.

paryż co warto zobaczyć

2013-07-07 13.49.10

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer


Jeżeli uważasz, że tworzone przeze mnie materiały są pomocne, proszę podaj dalej.

O AUTORZE

BEATA REDZIMSKA

Jestem blogerką, emigrantką, poczwórną mamą. Kobietą, która nie jednego w życiu doświadczyła, z niejednego pieca jadła chleb.

Od prawie 20 lat mieszkam na emigracji we Francji, w Paryżu.

Uważam, że emigracja to dobra szkoła życia i wymagająca, choć bardzo skuteczna lekcja pokory. Ale też wewnętrznej siły i zdrowego dystansu do samego siebie i momentami wystawiającej nas na próby codzienności.

Jestem tu po to, by pomóc Ci zgłębić tajniki języka francuskiego, rozsmakować się w nim. Opowiadam historie, które pomogą Ci lepiej zapamiętać francuskie wyrażenia.

Czasami rozśmieszę lub zmotywuję.

Znajdziesz mnie również na Instagramie, gdzie piszę bardziej osobiście o moim życiu w Paryżu i mojej pasji, jaką jest nauka języka francuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.